• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• 25.11.2020 07:46
      • Dňa 24.11.2020 sa opäť po dvoch rokoch na našom gymnáziu konali písomné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II), ktorých sa  zúčastnili aj štyria žiaci z nášho gymnázia.
      • Táto písomná skúška pozostávala z troch častí: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a slohová práca. Tieto skúšky pripravuje Nemecká spolková republika celosvetovo, našich žiakov na ne svedomite pripravovala naša nemecká lektorka p.Susanne Depuydt vo svojom voľnom čase, za čo jej patrí veľké ďakujeme.

Veľmi nás teší, že sa opäť našli záujemcovia o túto skúšku, ktorá má svoje korene v roku 1997, keď sa tieto skúšky u nás konali po prvýkrát.

Skúšky prebehli v príjemnej atmosfére pod dozorom slovenských učiteľov nemeckého jazyka našej školy a pevne veríme, že ich naši žiaci aj úspešne zvládli.