• GASákom na jeden deň

• 15.11.2018 07:40
      • V rámci série podujatí, ktoré sa uskutočňujú  pri príležitosti osláv storočnice nášho gymnázia, sme vo štvrtok 8.11.2018 privítali u nás žiakov viacerých základných škôl, ktorí sa na jeden deň stali GASákmi. Hneď na úvod ich v sále privítala pani riaditeľka PhDr. Iveta Onušková a netradičné vyučovanie pre nich začalo „mozgotrasením“ – na zvedavé otázky z geografie, dejepisu, slovenského jazyka odpovedali a aj svoje logické myslenie si preverili 3-členné žiacke tímy jednotlivých základných škôl. Symbolické vyučovanie pokračovalo hodinami čarovania v chémii, objavovania v biológii, kúziel s farbami a hľadaním svetla na tvorivých dielňach v CO kryte. Na záver sme sa opäť zišli v sále. Bodkou za zaujímavým podujatím bolo odmenenie víťazných tímov: 1. miesto získali žiaci ZŠ na Spojovej ulici v Banskej Bystrici, na 2. mieste skončili žiaci zo ZŠ z Badína a 3. miesto si vybojoval tím žiakov ZŠ na Sitnianskej ulici.