• Vzácna návšteva z Českej republiky

• 26.11.2018 14:52
      • Dňa 6. novembra 2019 zavítali do našej školy vzácni hostia, predstavitelia Královohradeckého kraja z Českej republiky.  Delegáciu viedla Mgr. Martina Berdychová - námestníčka hejtmana, ktorá zodpovedá za oblasť školstva,  kultúry a športu Královohradeckého kraja. Spolu s českými hosťami prišli aj zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja - Ing. Miroslav Martiš, riaditeľ odboru školstva, Mgr. J. Slačková, odborná referentka pre školstvo a Mgr. Z. Lafférsová, zastupujúca Rozvojovú agentúru BBSK. Prítomných hostí sprevádzala riaditeľka GAS PhDr. Iveta Onušková.

Stretnutie prebiehalo vo veľmi príjemnej a uvoľnenej atmosfére, hostí  zaujímal výchovno – vzdelávací proces, školské a mimoškolské aktivity, história školy, ale aj bežné problémy, s ktorými slovenské školstvo zápasí. Na záver stretnutia si hostia prezreli budovu školy, niektoré odborné učebne, viacúčelovú sálu a  vystavené práce našich študentov.

Teší nás, že sa u nás veľmi dobre cítili, preto ich v našej škole pri ich ďalšej návšteve Banskej Bystrice opäť radi privítame.