• Súťaž v silovom päťboji

• 18.04.2024 13:59
        • Dňa 16.4.2024 sa naši žiaci zúčastnili na súťaži v silovom päťboji na GMK.
          Naši chalani (Michael Rusina, Andrej Petrovič, Lukáš Helexa, Dominik Valent a Tomáš Parížek -náhradník), si zmerali svoje sily s desiatimi školami z celého banskobystrickom kraja. Súťažilo sa v týchto disciplínach: tlak na lavičke, zhyby na hrazde, drep, zhyby na bradlách a zhyby na biceps. Chalani statočne bojovali nielen so súpermi, ale aj so zraneniami a nakoniec obsadili 6. miesto. Michael Rusina ako jednotlivec skončil v celkovom poradí zo 40 súťažiacich na krásnom 6. mieste.
          Našim športovcom gratulujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Krajské kolo olympiády kritického myslenia

• 15.04.2024 13:56
        • K úspešnej reprezentácii našej školy na krajskom kole Olympiády kritického myslenia srdečne blahoželáme Damianovi Knothovi zo IV.A. Ušlo sa mu síce nepostupové 8. miesto, ale vybojovať ho v konkurencii viac ako 120 účastníkov vôbec nebola maličkosť.

• Spomienka na minulosť – exkurzia v Osvienčime

• 12.04.2024 07:22
        • Študenti tretieho ročníka sa 6. marca a 27. marca 2024 zúčastnili historickej exkurzie v koncentračnom tábore Auschwitz – Birkenau. .
          Na tomto pietnom mieste si pripomenuli hrozné udalosti Druhej svetovej vojny. V rámci prehliadky múzea si prezreli    Slovenskú národnú expozíciu, ktorá pripomína tragédiu slovenských Židov.
           Naši študenti si uctili pamiatku obetí holokaustu zapálením sviečky pri stene smrti v Auschwitzi.
        • Medzinárodná dejepisná súťaž

• 12.04.2024 07:20
        • Študenti III.A  Adam Šipula, Lucas Purdek a Jakub Ifrim z I.A sa zúčastnili krajského kola Medzinárodnej dejepisnej súťaže gymnázií z Čiech a Slovenska. Napriek tomu, že sa im nepodarilo postúpiť do finále v Chebe, v silnej konkurencii vybojovali krásne šieste miesto a ukázali, že majú z histórie veľmi veľa vedomostí, nakoľko všetky otázky v súťaži boli mimo preberaného učiva na hodinách dejepisu.
          Všetkým trom chlapcom srdečne gratulujeme.

• Gasball 2024

• 09.04.2024 12:57
        • 5. 4. 2024 sa v priestoroch našej telocvične uskutočnil tradičný veľkonočný medzitriedny florbalový turnaj. Tohto roku sa prihlásilo 8 tímov, ktorí hrali v 2 skupinách, pričom ďalej postúpili prvé dva tímy zo skupín. Do finále sa prebojovali 4.C+3.C+4.D proti 4.A+4.B. Po vyrovnanom boji sa nakoniec celkovými víťazmi stali obhajcovia minuloročného prvenstva 4.C+3.C+4.D. V boji o 3. miesto boli úspešní žiaci 2.C. Za dobré zorganizovanie turnaja chceme poďakovať študentom z 3.C a zároveň aj divákom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru a svoje tímy prišli podporiť aj triedne profesorky.