• Úspech študentov GASka na krajskom kole 46. ročníka súťaže SOČ

• 24.03.2024 18:54
        • Naši študenti 2. a 3. ročníka dosiahli vynikajúce úspechy na krajskom kole súťaže SOČ – Stredoškolská odborná činnosť a postúpili do celoštátneho kola. 46. ročník krajskej prehliadky SOČ – prezenčnou formou sa uskutočnil 22. 3. 2024 na SPŠ J. Murgaša v Banskej Bystrici. Hodnotitelia ocenili prístup mladých riešiteľov pri realizovaní svojich zaujímavých prác. Naši študenti súťažili v 3 odboroch.

V silnej konkurencii súťažiacich z celého Banskobystrického kraja získali vynikajúce umiestnenia:

1.miesto na KK SOČ - Katarína Machavová, Dominik Mede - v odbore č.: 03 Chémia a potravinárstvo – postup do celoslovenského kola
          2.miesto na KK SOČ -  Andrej Kučera – v odbore č.: 04 Biológia - postup do celoslovenského kola
          4. miesto na KK SOČ - Karolína Adameková, Andrej Bako - v odbore č.: 06 Zdravotníctvo, farmakológia – úspešní riešitelia

Súťažné práce, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach postupujú do celoslovenského kola. Sú to práce v odbore biológia a matematika, fyzika, štatistika.
          Všetkým súťažiacim a ich konzultantom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.
          Všetkým postupujúcim držíme palce na celoštátnom kole 46. ročníka súťažnej prehliadky SOČ.

Mgr. Tímea Roth metodik SOČ pri GAS
        • GASácka noc literatúry 21.marca 2024

• 23.03.2024 15:30
        • Marec je mesiacom knihy. Pri tejto príležitosti zrealizovali študenti 2.B triedy, pod vedením vyučujúcej SJL Ľubice Daňkovej, noc literatúry. Na túto udalosť pozvali spolužiakov z 1.B triedy. Vytvorili päť stanovíšť, kde sa čítali úryvky z rôznych kníh. Prváci plnili zaujímavé úlohy a riešili aj hlavolamy, aby v priestoroch školy, ktorá bola ponorená do tmy, našli nasledujúce stanovište. Po skončení čítania absolvovali záverečný vedomostný kvíz, pochutnali si na chlebíčkoch a vynikajúcich koláčikoch, ktoré pripravili tiež  druháci. Aktivita bola  zaujímavá aj tým, že študenti mohli prespať v škole. Nechýbala  diskotéka v spoločenskej sále, ktorá zavŕšila veľmi vydarenú akciu.
          video tu

• Okresné kolo vo florbale chlapcov

• 21.03.2024 11:45
        • Dňa 20. 3. 2024 sa v športovej hale v Badíne uskutočnilo okresné kolo vo florbale chlapcov. Náš tím sa po víťazstve v základnej skupine prebojoval do semifinále, kde sme porazili Spojenú školu Kremnička a postúpili do finále, kde sme sa stretli s GJGT. Zápas to bol ako remeň, nerozhodlo sa ani v riadnom hracom čase. Nasledovalo 5 minútové predĺženie a v ňom sme dostali rozhodujúci gól 9 sekúnd pred koncom! Chlapci boli z takejto prehry veľmi smutní, ale za predvedený výkon si zaslúžia veľkú pochvalu. Náš tím nastúpil v zložení: Matej Babčan 3. C, Marcel Bukovčan 2. C, Michal Duraj 1. B, Petr Eliaš 1. C, Marko Filipko 4. D, Martin Knoško 2. C, Martin Konôpka 4. C, Marcel Koppa 1. B, Taras Lukashenko 2. C, Martin Pančík 2. C, Michal Števkov 4. B, Dominik Valent 3. C.

• DSD I – Nemecký jazykový diplom I

• 21.03.2024 10:26
        • V dňoch 18. a 19.03.2024 sa na našej škole konali ústne skúšky DSD I (Nemecký jazykový diplom I).
          Na tejto skúške žiaci z III.A,B a III.D triedy predviedli svoje znalosti v nemeckom jazyku a to v rozhovore so skúšobnou komisiou o všedných témach našich dní a zároveň odprezentovali svoje PP na témy, ktoré ich zaujímajú. Túto skúšku všetci úspešne zvládli v úrovniach A2 a B1.
          Skúšobnú komisiu tvorili vyučujúce nemeckého jazyka - Mgr. M. Kadlečková, Mgr. V. Solivajová a Dipl. Lehrer C. Faško.

• DSD I (Nemecký jazykový diplom I) – písomné skúšky

• 14.03.2024 07:42
        • Dňa 13.03.2024 sa na našej škole konala písomná skúška DSD I (Nemecký jazykový diplom I). Skladala sa z troch častí: čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a písanie slohu. Skúšku vykonali žiaci z III.A, B, D, spolu 18 žiakov z našej školy, za prítomnosti  Mgr. V. Solivajovej a Mgr. S. Depuydt.