• Land art

• 14.11.2013 12:15
      • Land  art -ovský počin v rámci hodín a medzipredmetových vzťahov UKL a EKL.

• Dňa 9. októbra sa na našej škole uskutočnil Land  art -ovský počin v rámci hodín a medzipredmetových vzťahov UKL a EKL. Na aktivite sa zúčastnili študenti z II. B ,II.D a triedy a vyučujúci Mgr. T. Roth a Mgr. L. Červienková. Fotografie z aktivity zhotovil a P. Filip z III.E triedy a sú vo fotoalbume. Celá aktivita pozostávala z niekoľkých častí:

1. zber a zhromažďovanie prírodného materiálu ( listov, plodov, konárov...)
        2. následné premiestnenie materiálu  na dané miesto pred školou
        3. inštalácia materiálu a vytvorenie jednoduchého obrazca – dvojitej špirály

Land art  je známe ako krajinné zemné umenie rozširujúce hranice umenia materiálovo aj priestorovým umiestnením. Umelecké diela sú vytvorené priamo v prírode využívajú prácu s jednoduchými formami, s viacfarebnými materiálmi.