• V dňoch 29.10.2014 – 31.10.2014 pokračoval projekt Comenius Regio "ENVITALENT" návštevou Ostravy.

• 05.11.2014 12:07
      • V dňoch 29.10.2014 – 31.10.2014 pokračoval projekt Comenius Regio "ENVITALENT" návštevou Ostravy.

Deň prvý / streda

Naša zahraničná cesta sa začala v stredu  29.10.2014 odchodom z Banskej Bystrice o 08.00 hod. Po príchode do Havířova nás privítala Mgr. Bc. Jana Harmanová. Absolvovali sme prehliadku múzea „Kotulova dřevěnka“, ktorá sa nachádza uprostred Havířova. Pani Soňa Kavanová, správkyňa múzea, nám priblížila spôsob života obyvateľov na prelome 19. a 20. storočia.

V podvečerných hodinách sme navštívili Mestskú knižnicu Havířov, v ktorej nás privítala profesorka Gymnázia v Havířově Mgr. Kateřina Kyjovská. Predstavila nám ich projekt: „Monitoring kvality ovzduší v Havířově“. Potom sme sa zúčastnili vernisáže Mgr. Bc. Jany Harmanové, na tému KLOKOTÁNÍ – environmentálna tematika vo výtvarnom spracovaní.

Deň druhý / štvrtok

Deň sme začali návštevou Obchodnej akadémie a Vyššej odbornej školy sociálnej v Ostrave. Pani riaditeľka Ing. Eva Kazdová nám prestavila zameranie školy, mimoškolskú činnosť, projekty, časopis, využívanie moderných technológií vo vyučovacom procese, metodické materiály pre prácu s nadanými a talentovanými žiakmi. Zúčastnili sme sa prehliadky školských učební. Mgr. Alena Koubková nám predstavila školskú záhradu a študenti školy nám odprezentovali viaceré projekty, do ktorých sa zapojili.

Popoludnie sme strávili na Janáčkovom konzervatóriu v Ostrave na slávnostnom oceňovaní najúspešnejších žiakov stredných škôl v Moravskoslezském kraji v školskom roku 2013/2014. Súčasťou slávnostného oceňovania bolo aj vyhodnotenie súťaže „Ekologická škola Moravskoslezského kraje“.

Deň tretí /piatok

Posledný deň bol venovaný Dolným Vítkoviciam v Ostrave, kde sa nachádza novovybudovaný Svet techniky, v ktorom sú inštalované štyri tematické interaktívne expozície, v ktorých si návštevníci môžu vyskúšať, ako fungujú najmodernejšie prístroje a vynálezy. Svet techniky je určený žiakom, študentom, pedagógom ale aj širšej verejnosti. Tu sa môžu návštevníci hrať, učiť a tvoriť.

Program ukončilo zasadnutie projektového tímu, kde boli vyhodnotené doterajšie aktivity projektu a vytýčený program nasledujúcej mobility, ktorá sa uskutoční v Čechách v mesiaci marec a na Slovensku v mesiaci apríl.

PhDr.Slančíková