• Náboj Junior 2014

• 09.12.2014 11:40
      • V piatok 28. novembra 2014 naše gymnázium privítalo 48 šikovných žiakov zo šiestich základných škôl, ktorí prišli preukázať svoje vedomosti a logické myslenie v matematicko-fyzikálnej súťaži Náboj Junior.
      • Táto medzinárodná súťaž, ktorú na Slovensku zastrešuje OZ Trojsten, sa v rovnaký deň koná v 9 českých a 14 slovenských mestách, pričom v Banskej Bystrici ju už po druhý rok úspešne organizuje práve Gymnázium Andreja Sládkoviča. Počas 120 minút 4-členné tímy zložené zo žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ riešia rozmanité úlohy z oblasti matematiky a fyziky. Vyhráva ten tím, ktorému sa podarí nájsť správny výsledok na čo najväčší počet úloh. Tento rok sa najviac darilo tímu zo ZŠ Ďumbierska 17, 2. miesto si vybojovali žiaci zo ZŠ Pieninská 27 a 3. miesto patrilo tímu zo ZŠ Slobodného slovenského vysielača. Najúspešnejší boli odmenení peknými hodnotnými cenami od našich sponzorov (Softip, Gamo a Kontio), no naprázdno neobišli ani tí, ktorým sa nepodarilo vyšplhať na najvyššie priečky. Sme veľmi radi, že aj tento ročník súťaže opäť dokázal, že žiaci sa matematiky a fyziky neboja a úlohy spojené s týmito predmetmi riešia s nadšením. Kompletné výsledky a iné informácie sa dozviete na http://junior.naboj.org.

FOTO v galérii