• FREDERIKA HUDECOVÁ NA ÚRADE VLÁDY

• 09.01.2015 09:17
      • Zrkadlová sála Úradu vlády Slovenskej republiky ožila dňa 15.12.2014 prítomnosťou študentiek a študentov stredných škôl , ktorí sa zapojili do súťaže Road show 2014 „ Eurofondy a moje mesto“. Súťaž organizoval Úrad vlády SR, ktorý odmenil vedomosti a tvorivosť mladých ľudí hodnotnými cenami.
      • Prvým bodom programu bola prehliadka priestorov Úradu vlády. Následne milo prekvapil prítomných osobným pozdravom predseda vlády SR R. Fico.

Potom už mohlo začať slávnostné vyhlásenie výsledkov, pričom ceny odovzdávali vedúci Úradu vlády SR Igor Federič a vedúci zastúpenia Európskej komisie v SR  Dušan Chrenek. Obaja zdôraznili, že slohové práce, úvahy, fejtóny a básne študentiek a študentov sú odrazom ich postoja ku konkrétnej pomoci a prínosu eurofondov mestám, v ktorých žijú.

Aj naša škola sa do súťaže vo využívaní eurofondov zapojila a to s výborným výsledkom, keď spomedzi viac ako 450 súťažiacich zo 16 stredných škôl obsadila študentka našej školy Frederika Hudecová z III.C, s pomocou spolužiačky Terézie Muránskej , výborné  3. miesto.

Odmenou pre ňu a jej vyučujúcu OBN PhDr. Marcelu Slančíkovú bol deň strávený na Úrade vlády  a osobné stretnutie s premiérom SR. Okrem toho Frederika získala aj hodnotnú cenu -  Apple iPad Air .

Po slávnostnom obede sa všetci prítomní rozišli s pocitom, že  Slovenská republika má v Európskej únii už svoje pevné miesto, spojené okrem iného aj s výhodou možnosti čerpania peňazí z eurofondov.