• Vianočná Viedeň - exkurzia

• 04.03.2015 14:32
      • Na našej škole už niekoľko rokov existuje tradícia organizovania exkurzií do Vianočnej Viedne. V dňoch 17. a 18. decembra 2014 sa uskutočnili dve exkurzie zamerané na návštevu výrobne čokolády v Kittsee, pamätihodností Viedne a Vianočných trhov. Exkurzie sa zúčastnilo 93 študentov z rôznych tried
      • Prvým bodom programu bola návšteva čokoládovne v Kittsee. Rodinná firma Hauswirth je svojimi výrobkami známa  po celom svete. Firmu založil Franz Hauswirth sr. V roku 1949 pôvodne ako cukráreň vo Viedni. Čoskoro sa v cukrárni začali vyrábať duté figúrky z čokolády. Prevádzka sa presťahovala do Kittsee  a začala vo veľkom výrobu čokoládových cukroviniek a praliniek. Študenti mali možnosť v továrni na vlastné oči vidieť nové technológie výroby čokolády, oboznámiť sa s históriou továrne a v predajni si pochutnať na výbornej čokoláde a pralinkách.

Ďalším bodom programu bola prehliadka pamätihodností Viedne. Symbolom mesta a jeho srdcom je katedrála Stephansdom. Nádherná budova katedrály, ktorú možno rovnako obdivovať zvonka i zvnútra sa vyníma aj vďaka svojej gotickej kostolnej veži vysokej 137 m. Zámok Schönbrunn bol sídlom cisárskej rodiny. Schönbrunn je signifikantnou pamiatkou Viedne. Celý komplex bol zaradený medzi svetové pamiatky kultúrneho dedičstva UNESCO . Hofburg je rozsiahly komplex, kde návštevníci môžu okrem krásnej záhrady vidieť zimnú jazdeckú školu, cisárske apartmány, múzeá, kaplnku a kostol.

V kunsthitorickom - umelecko historickom múzeu sme mali jedinečnú možnosť vidieť diela Giuseppeho Arcimbolda a španielskeho umelca Diega Velázqueza ako aj množstvo ďalších umeleckých pamiatok. Okrem rozsiahlych expozícií výtvarného umenia sa tu nachádzajú aj artefaktyz Egypta z antiky, orientálne umenie a zbierka mincí a medailí.

Po návšteve múzea sme si vychutnávali atmosféru Vianočných trhov.

FOTO v galerii