• Hodnotiaca správa Kampane Červené stužky

• na  Gymnáziu Andreja Sládkoviča za školský rok 2014/2015
      • Hodnotiaca správa Kampane Červené stužky na

Gymnáziu Andreja Sládkoviča za školský rok 2014/2015

1. Na hodinách Biológie, Umenia a kultúry a Umenia okolo nás  prebehli odborné prezentácie a výklad na tému vírusu HIV a ochorenia AIDS – prenos, príznaky a vývoj ochorenia AIDS, prevencia, výskyt HIV a AIDS vo svete a na Slovensku – november 2014. Po premietnutí emotívneho filmu Anjeli, zväčša nasledovala búrlivá diskusia na tému HIV/AIDS a  dobrovoľníctva. Týchto aktivít sa zúčastnili triedy I., II., III. a IV. ročníkov v počte približne 240 študentov.
        2. Živá červená stužka sa na Gymnáziu Andreja Sládkoviča tvorila 27.11.2014. Počet osôb tvoriacich živú červenú stužku bol 42.
        3. V tento deň na našej škole prebiehala aj Tvorivá dielňa zameraná na podporu kampane Červenej stužky, ktorej sa zúčastnilo aktívne približne 130 študentov. V priebehu celého dňa sa vyrábali papierové červené stužky , kreslené mandaly, veľká mega-mandala  a veľká 3D červená stužka z červených ruží a pletiva.
        1. papierové červené stužky – vznikali nastrihaním a zopnutím červeného pásu papiera do tvaru stužky – symbolu kampane, tieto sa potom 1. decembra rozdávali a pripínali študentom a učiteľom  na odev.
        2. tvorba kreslenej mandaly. Mandala je harmonické spojenie kruhu a štvorca, kde kruh je symbolom neba, transcedencie, vonkajších síl a nekonečna, pričom štvorec predstavuje vnútorné sily, to, čo je spojené s človekom a zemou
        3. veľká mega-mandala – tvorila sa kombinovanou technikou. Použila sa kombinácia červenej a bielej farby, symbol stužky a motív pavučiny.
        4. veľká 3D červená stužka z červených ruží a pletiva – symbol kampane.
        1. Tvorivú dielňu dopĺňali aj sprievodné podujatia tvorba plagátov kampane + výstava vo vestibule školy, premietanie filmu Anjeli, prezentácie a diskusie na tému kampane. Plagáty sa tvorili na hodinách  UMN - Umenie okolo nás. Tvorivé úsilie pokračovalo aj filmárskym počinom - vytvorením  spotu kampane.
        2. Dňa 1.12 2014 v školskom rozhlase bola odvysielaná krátka relácia venovaná Svetovému dňu boja proti AIDS. Po relácii dobrovoľníci rozdávali červené stužky – symbol kampane.
        3. Oficiálny plagát kampane bol zverejnený spolu s ostatnými plagátmi študentov na výstave plagátov vo vestibule školy.
        4. Všetky informácie aj s fotografiami budú zverejnené aj na internetovej stránke školy.

Tieto aktivity spolu so študentmi zrealizovala Mgr. Tímea Roth.