• Comenius Regio "ENVITALENT"

• 30.03.2015 09:03
      • V dňoch 23.-25.marca 2015 sa Mgr. Zuzana Poláková a PhDr. Marcela Slančíková zúčastnili ďalšej mobility v rámci projektu Comenius Regio „Envitalent“.

Pondelok

• Naša zahraničná cesta sa začala v pondelok  23.3.2015 . Po príchode do Ostravy nás na pôde Strednej priemyselnej škole chemickej akademika Heyrovského a gymnázia privítal jej riaditeľ Ing. Jiří Kaličinský.

Začali sme prehliadkou minizoo, ktorá sa nachádza v jednej z učební školy. Študenti ekokrúžku nám priblížili svoju prácu, ktorou je starostlivosť o umiestnené živočíchy. Pokračovali sme prehliadkou školy, ktorá sa špecializuje na prípravu budúcich chemikov.

• Poobede sme navštívili náučný chodník v oblasti mesta Štramberk a mestskú pamiatkovú rezerváciu, ktorej súčasťou je aj hrad Štramberk. Odborným výkladom nás zaujal Ing. Jiří Kaličinský.

Utorok

• Ekologická konferencia pre základné školy kraja Moravskoslezského prebiehala v priestoroch Strednej priemyselnej školy chemickej. Prezentácie najlepších tímov základných škôl vyvrcholila premietnutím projektu študentov našej školy : Matúša Ridzoňa (III.B), Veroniky Perončíkovej (III.B) a Kristíny Bučkovej (III.D) s názvom Monitoring vodného toku Tajovka. Konferenciu ukončilo vyhlásenie výsledkov. Najlepšie práce boli ocenené čestnými uznaniami a vecnými cenami.

Streda

• Posledný deň bol venovaný ekologickej konferencii pre stredné školy. Množstvo predstavených prác je dôkazom, že problematika žiakom stredných škôl nie je cudzia a ich angažovanie v ochrane životného prostredia je veľmi silné.

• Program ukončilo zasadnutie projektového tímu, na ktorom boli vyhodnotené doterajšie aktivity projektu a vytýčený program záverečného stretnutia, ktoré sa uskutoční na Slovensku v máji.