• Ocenení športovci našej školy na banskobystrickej Radnici

• 04.03.2015 11:49
      • Štvrtkový podvečer, 26. február 2015, patril už 18. ročníku oceňovania najlepších športovcov mesta Banská Bystrica. Na Radnici v Banskej Bystrici odovzdal primátor mesta Ján Nosko ocenenia jednotlivcom a športovým kolektívom .
      • „Banská Bystrica vždy bola mestom športu, úspešných športovcov a olympijských víťazov. Aj to, že vás dnes oceníme a vyjadríme vďaku, je znak toho, že sa dokážete presadiť nielen na domácej športovej scéne, ale aj vo svetovej konkurencii. Som veľmi rád, že sa môžeme pochváliť a pýšiť vašimi výsledkami a športovými úspechmi,“ povedal na úvod primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

kategórii juniori – neolympijské športy získala ocenenie žiačka I.A Eva Slančíková, reprezentantka moderného päťboja VŠC Dukla BB, ktorá získala tretie miesto na Majstrovstvách Európy v triathle.

V kategórii športové kolektívy odovzdal primátor mesta ocenenie juniorom Futbalového klubu Dukla Banská Bystrica. Tento klub reprezentuje aj žiak II.C Christián Faltáni.

Športovou osobnosťou mesta za rok 2014 sa stala Anastasia Kuzminová, úspešná biatlonistka, ktorá získala v rýchlostných pretekoch na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči zlatú medailu.