• DOD sa uskutoční 06.02.2019.

harmonogram: 8,00 - 8,30 prezentácia vo vestibule školy,  8,30 - 9,15 - program v sále GAS,  9,15 - 12,00 - prehliadka školy - 16 stanovíšť

Všetci ste srdečne vítaní! :)

Bližšie informácie : lubica.dankova@gasbb.sk

• 100 rokov GAS

• V roku 1919 naše gymnázium dostalo pomenovanie Gymnázium Andreja Sládkoviča, ktoré hrdo nesie aj dnes. Oslavy na našej škole vyvrcholia vo februári 2019 a dovtedy by sme chceli nájsť čo najviac našich absolventov.

Absolventi, prosím zaregistrujte sa! ...a nezabudnite dať vedieť aj ďalším.

Našich absolventov si môžete pozrieť tu.

• Roman wintercrossfit

• Súťaž v crossfite, 18.12.2018 o 8.00 hod. Neváhaj a príď si aj ty zasúťažiť v príjemnej vianočnej atmosfére. Prihlásiť sa môžete u Barbory Burgerovej v 2.B do 15.12.2018

Tešíme sa na Vás všetkých :)

• Mimoriadna ročenka

• Milé žiačky, milí žiaci,

do 12.12.2018 máte možnosť objednať si u svojich triednych mimoriadnu ročenku, ktorá vyjde pri príležitosti 100ročnice našej školy. Nezabudnite pritom na zálohu 10,-€.

Ročenka je o vás a pre vás.

Organizačný výbor 100ročnice GAS

• Olympiáda v ruskom jazyku

• Dňa 11.12.2018 sa uskutoční školské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Kategória B1 a B2 začína písomnou časťou, a potom nasleduje ústna časť. Záujemcovia sa môžu nahlásiť u p.p. J.Findrovej a p.p.C.Faško. Začiatok a priebeh vyučujúce RUJ ešte včas upresnia.

• Let's cook

• Pod týmto názvom sa skrýva medzinárodný projekt, do ktorého sa zapojili žiaci z našej III.E a žiaci z ruského lýcea v Jekaterinburgu. Pripravili tri videorecepty – jeden na tradičné národné jedlo, jeden na tradičné vianočné jedlo a jeden na dezert. Pozrite si ich na webe a hlasujte. Súťaž prebieha do vianočných prázdnin. videorecept 1videorecept 2videorecept 3.

• Výstava a prezentácia knihy

• Otvorenie výstavy 100 rokov Gymnázia Andreja Sládkoviča - autora PhDr. Vladimíra Sklenku PhD. a prezentácia knihy prof. Pavla Martuliaka, CSc. - Štátne československé gymnázium A. Sládkoviča v BB 1919-1953 sa uskutočnila 3.12.2018 vo vestibule GAS.

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

• Dňa 7.12.2018 sa bude konať školské kolo Olympiády z francúzskeho jazyka.

Kategória 2A - študenti 1. a 2. ročníka - prihláste sa u p. p. Golianovej.

Kategória 2B - študenti 3. a 4. ročníka - prihláste sa u p. p. Gundovej.

Víťazi a zároveň úspešní riešitelia budú GAS reprezentovať v postupovom Krajskom kole OFRJ v jarných mesiacoch.

• Filmové predstavenie „Sobibor“

• Dňa 22.11.2018 sa žiaci tretích ročníkov, ktorí sa učia ruský jazyk ako 2.cudzí jazyk, zúčastnili filmového predstavenia „Sobibor“ v Múzeu SNP. Film bol nakrútený podľa skutočných udalostí.

• Výsledky školských kôl olympiád

• Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili OAJ a ONJ a víťazom v kategóriách 2A a 2B želáme veľa úspechov v okresnom kole. Ich mená nájdete v sekcii Úspechy a ocenenia.

• Biologická olympiáda

• Dňa 29.11.2018 (štvrtok) sa počas 1. a 2. vyučovacej hodiny uskutoční v miestnosti č.56 školské kolo biologickej olympiády. Žiaci, ktorí majú záujem zúčastniť sa ho, prihláste sa podľa pokynov zaslaných správu cez Edupage p. prof. Šimkovej. Po školskom kole biologickej olympiády vyučovanie pre žiakov pokračuje podľa platného rozvrhu hodín.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Dňa 15.11.2018 sa konali pilotné skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II). Traja kandidáti (2 žiaci z EVG a jedna žiačka našej školy)  predviedli svoje znalosti z nemeckého jazyka. Znalosti  našej žiačky preverili: pani lektorka S.Depuydt, Mgr. V. Solivajová a Dipl.- Lehrer  C. Faško.

Skúšky prebehli v prijemnej atmosfére na EVG.