• Roman Winter crossfit 2018 - výsledky

• Dňa 18.12.2108 sa uskutočnil už 8.ročník podujatia Roman Winter crossfit 2018, na ktorom sa zúčastnilo spolu 18 súťažiacich (10 chlapcov a 8 dievčat).

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Dňa 17.12.2018 sa konali ústne skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II), ktorých sa zúčastnili štyria žiaci našej školy zo IV.A a IV.C triedy. Všetci štyria žiaci predviedli svoje znalosti z nemeckého jazyka a tieto ústne skúšky úspešne zvládli, k čomu im srdečne blahoželáme. Znalosti preverili : pani lektorka S.Depuydt, Mgr. V. Solivajová a Dipl.- Lehrer  C. Faško. Skúšky prebehli vo veľmi  prijemnej atmosfére na našom gymnáziu.

• Vianočná Viedeň

• Ako každý školský rok, tak aj tento rok, žiaci našej školy 12.12.2018 navštívili „Vianočnú Viedeň“.

• Mikuláš 2018

• Do galérie Mikuláš 2018 boli pridané fotografie.

• Vianočná Viedeň 2018

• Do galérie Vianočná Viedeň 2018 boli pridané fotografie.

• Olympiáda v ruskom jazyku

• Do galérie Olympiáda v ruskom jazyku boli pridané fotografie.

• Olympiáda v ruskom jazyku - výsledky

• Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili ORJ a víťazkám v kategóriách B1 a B2 želáme veľa úspechov v krajskom kole. Ich mená nájdete v sekcii Úspechy a ocenenia.

• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• Do galérie DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II boli pridané fotografie.

• Roman Winter Crossfit 2018

• Do galérie Roman Winter Crossfit 2018 boli pridané fotografie.

• Riaditeľské voľno

• V zmysle § 150 ods.(5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,  udeľujem  dňa 21. 12. 2018 (piatok) z organizačných dôvodov žiakom riaditeľské voľno.

• Prezentácia knižnej publikácie a otvorenie výstavy

• Dňa 3. decembra 2018 sa v priestoroch Gymnázia A. Sládkoviča konala ďalšia zo sprievodných akcií, ktoré sú súčasťou osláv 100. výročia pomenovania školy po štúrovcovi Andrejovi Sládkovičovi. V predpoludňajších hodinách bola slávnostne odprezentovaná knižná publikácia profesora Pavla Martuliaka – Štátne československé gymnázium Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici (1919 – 1953) a otvorená výstava 100 rokov GAS autora PhDr. Vladimíra Sklenku.  viac

• Olympiáda zo slovenského jazyka - výsledky

• V stredu 5. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Ďakujeme všetkým zúčastneným, víťazom srdečne blahoželáme. Veríme, že nás budú úspešne reprezentovať v krajskom kole. Ich mená nájdete v sekcii Úspechy a ocenenia.

• Olympiáda vo francúzskom jazyku - výsledky

• Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili OFJ a víťazkám v kategóriách 2A a 2B želáme veľa úspechov v okresnom kole. Ich mená nájdete v sekcii Úspechy a ocenenia.

• Mikulášsky veslársky maratón - 5.ročník

• Do galérie Mikulášsky veslársky maratón - 5.ročník boli pridané fotografie.

• Mikulášsky veslársky maratón - 5.ročník študenti verzus učitelia a rodičia.

• Víťazom sa stal tím študentov, ktorým sa maratón podarilo zaveslovať v čase 2:38:32.
        • Olympiáda ľudských práv

• Dňa 6.12.2018 sa v rámci tretiackych spoločenskovedných seminárov uskutočnila vzájomná diskusia k Olympiáde ľudských práv.
          • UMB crossfit

• Do galérie UMB crossfit boli pridané fotografie.

• UMB crossfit

• Dňa 4.12.2018 sa uskutočnil v priestoroch telocvične UMB 8. ročník crossfitu o pohár UMB. Naši študenti veľmi úspešne reprezentovali stredoškolákov a aj GAS.