• GASákom na jeden deň

• V rámci série podujatí, ktoré sa uskutočňujú  pri príležitosti osláv storočnice nášho gymnázia, sme vo štvrtok 8.11.2018 privítali u nás žiakov viacerých základných škôl, ktorí sa na jeden deň stali GASákmi.
        • Stretnutie s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom  Kiskom
          • Stretnutie s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom

• Študenti štvrtého ročníka, ktorí si v tomto roku vybrali seminár základy práva a základy ekonomiky sa 13. 11. 2018 zúčastnili stretnutia s prezidentom Slovenskej republiky  Andrejom Kiskom, ktorý zavítal  na pôdu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
          • Olympiáda v nemeckom jazyku - organizačné pokyny

• Dňa 22.11.2018 sa uskutoční školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Kategória 2A začína o 8.00hod. písomnou časťou v učebni číslo 216, kategória 2B o 8:00hod. v učebni číslo 124. Žiaci, ktorí nepostúpia na ústnu časť, pokračujú vo vyučovaní. PK NEJ

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Milí študenti! 22.11.2018 sa uskutoční školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Prihlásiť sa môžete u svojich vyučujúcich NEJ najneskôr 19.11.2018. Tešíme sa na Vás!

• Domáce násilie - Nie znamená nie

• Opäť do našej školy zavítal vynikajúci rečník a filmový kritik  Mgr. Peter Konečný a stretol sa so žiakmi 1.-3.ročníka. Prostredníctvom ukážok z filmov, seriálov a reklám sa zameral na zvyšovanie povedomia a informovanosti o násilí páchanom na ženách ako aj na jeho verejné odmietnutie.
        • Inovujem, teda som.

• Študenti tretieho ročníka  sa v rámci spoločenskovedného seminára zúčastnili dňa 18. 10 . 2018 na inovačnom workshope, ktorý bol zameraný na rozvoj ich inovatívneho a kreatívneho myslenia.
          • iBobor

• Dňa 13.novembra (utorok) sa uskutoční v informatických triedach súťaž iBOBOR v čase od 9,30 - 13,30 pre SENIOROV (žiaci 3., 4.ročníkov). Dňa 15.novembra (štvrtok) pre JUNIOROV (žiaci 1., 2.ročníkov)

Prihláste sa u vyučujúceho informatiky do piatku 9.11.2018.

• Olympiáda v anglickom jazyku - organizačné pokyny

• Všetci prihlásení žiaci sa dostavia 12.11.2018 o 8:00 do miestnosti č. 56, kde sa zaregistrujú a napíšu prvú časť OAJ.

Výsledky z prvej časti budú ešte v ten deň uvedené na stránke školy ako aj na nástenke. Iba žiaci, ktorí boli úspešní v prvej časti postupujú do druhého kola, ktoré prebieha v utorok, 13.11.2018.

Všetkým prihláseným žiakom prajeme veľa úspechov!

• To si píš - súťaž

• Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute vyhlasuje súťaž v písaní textov, viac informácií tu: to_si_pis.odt​​​​​​​

• OZNAM

• V zmysle § 150 ods.(5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,  udeľujem  dňa 29. 10. 2018 (pondelok) z organizačných dôvodov žiakom riaditeľské voľno.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Milí študenti! V dňoch 12.-13.11.2018 sa uskutoční školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Prihlásiť sa môžete u svojich vyučujúcich ANJ najneskôr 8.11.2018. Tešíme sa na Vás!

• Jesenné tekvicobranie

• 24.10.2018 sa vo vestibule školy uskutoční tvorivá dielňa, na ktorej si môžete vyrezať svetlonosa, vytvoriť lapač snov, šarkana, či vyskúšať techniku luminografie. Až do 26.10.2018 môžete vo vestibule vystavovať svoje vyrezané tekvice a zúčastniť sa tak súťaže o najkrajšiu tekvicu.

• Nemci na GAS

• Do galérie Nemci na GAS boli pridané fotografie.

• Návšteva z Nemecko-európskeho inštitútu v Hessene

• Dňa 3.10.2018 sa žiaci štyroch bystrických gymnázií (GAS, EVG, Katolícke gymnázium, GJGT) zúčastnili diskusného večera s nemeckými obyvateľmi z Hessenu, ktorí boli po 2.svetovej vojne vyhnaní z európskych víťazných štátov.
          • ISIC

• Vážení rodičia,

pre kompletné využitie Preukazu ISIC/EURO26 je potrebné, aby Vaše dieťa malo preukaz platný na aktuálny školský rok. Platnosť preukazu sa označuje nalepením aktualizačnej známky ISIC 09/2019. Cena známky je 10€. Skontrolujte, prosím, platnosť na preukaze Vášho dieťaťa.