• Prijímacie konanie

• V ŠKOLSKOM ROKU 2018/2019 OTVÁRAME

• 4 triedy 4-ročného štúdia pre žiakov – počet žiakov 120
          • Uchádzač sa na štúdium prihlasuje písomne  – prihláškou prostredníctvom ZŠ do 10.4.2018.
          • Termíny prijímacích skúšok: 14. a 17. máj 2018
            • Prijímacia skúška ma formu písomného testu zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky.
            • Kritéria prijatia zverejní riaditeľka školy do 31. marca 2018 na webstránke školy. TU
          • Na základe štátneho vzdelávacieho programu (ŠVP) škola vypracovala vlastný školský vzdelávací program (ŠkVP). Školský vzdelávací program je navrhnutý tak, aby všetkým študentom poskytoval jednak kvalitné všeobecné vedomosti a zručnosti, ale zároveň aj možnosť špecializácie na konkrétne záujmy a budúce štúdium.
          • Rozširujúce hodiny v rámci školského vzdelávacieho programu sú využité na posilnenie prírodovedných predmetov, informatiky, cudzieho jazyka a slovenského jazyka a literatúry. Rozšírenie hodín je zamerané predovšetkým na laboratórne práce, experimentálnu činnosť v oblasti prírodných vied, získanie komunikatívnych zručností v cudzích jazykoch, ale aj v slovenskom jazyku a zručností vo využívaní  informačno-komunikačných technológií.
          • Ďalšie rozširujúce hodiny tvoria bohatú ponuku voliteľných predmetov. Každý žiak si tak už od 2. ročníka môže zvoliť vlastnú profiláciu na humanitné, prírodovedné, technické, medicínske, ekonomické, umelecké či iné smery svojho budúceho štúdia:
            • v 2. ročníku si žiak sám vyberá 2 hod. týždenne,
            • v 3. ročníku si žiak už vyberá 6 hod. týždenne,
            • v 4. ročníku až 14 hodín týždenne.

Okrem tried so všeobecným zameraním otvárame aj triedy s rozšíreným vyučovaním

• anglický jazyk TU
          • informatiky TU

Na štúdium v jednotlivých triedach s rozšíreným vyučovaním niektorého z predmetov  sa žiaci neprihlasujú prihláškou. Rozdelenie sa urobí u prijatých žiakov formou dotazníka, príp. pohovorom s rodičmi.

Gymnázium Andreja Sládkoviča je jedinou školou v Banskobystrickom kraji, ktorá dostala možnosť vzdelávať žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. TU