• Potvrdenie o vzniku školy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
          Číslo:326/1993/OSRŠ/Ša./Ur.          B. Bystrica 5.2.1993

POTVRDENIE

Potvrdzujeme, že vo februári 1919 bol zverejnením vo Vestníku MŠ a osvety z roku 1918 (19 úradne potvrdený vznik Gymnázia Andreja Sládkoviča ako nástupníckej organizácie štátneho maďarského, kráľovského, katolíckeho gymnázia so sídlom v Banskej Bystrici.

Jeho neskoršie názvy sa menili takto:

Od r. 1953 - Jedenásťročná stredná škola.
          Od r. 1960 - Stredná všeobecnovzdelávacia škola.
          Od r. 1970 - Gymnázium, Nábrežie Duklianskych hrdinov v Banskej Bystrici.

Škola bola zriadená ako samostatná rozpočtová organizácia na dobu neurčitú.
          Jej poslaním je príprava mládeže v súlade s platnými pedagogickými dokumentami.

Od roku 1993 používa pôvodný názov.

GYMNÁZIUM ANDREJA SLÁDKOVIČA
          so sídlom v Banskej Bystrici, Komenského ulica

Identifikačné číslo: 16 05 21
          V zmysle zákona č. 171/1990 Zb. je gymnázium Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici
          organizáciou s právnou subjektivitou, ktorá vystupuje v právnych vzťahoch navonok
          svojím menom a je nástupníckou organizáciou Strednej všeobecnovzdelávacej školy v
          Banskej Bystrici.

Štatutárnym orgánom rozpočtovej organizácie je riaditeľ.

Vzhľadom k tomu, že školská správa II. v Banskej Bystrici vznikla v zmysle zákona
          SNR č. 542/1990 Zb. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, nemôže vydať
          zriaďovaciu listinu pre organizáciu, ktorá vznikla v r. 1919.

Ján Kamoďa, riaditeľ Školskej správy