• Občianske združenie pri GAS

• Občianske združenie pri Gymnáziu Andreja Sládkoviča aj v roku 2024 prijíma 2 % z daní  za kalendárny rok 2023.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť do nášho Občianskeho združenia. Pomôžu tým skvalitniť výchovno-vzdelávací proces a naďalej udržiavať a rozvíjať kultúrne, športové a iné tradície školy.

Občianske združenie pri Gymnáziu A. Sládkoviča.

Občianske združenie pri Gymnáziu Andreja Sládkoviča vzniklo na základoch Nadácie Andreja Sládkoviča. Nadácia sa v roku 2002 pretransformovala na Občianske združenie (OZ).

Cieľom OZ tak, ako to určujú stanovy, je podporovať rozvíjanie duchovných hodnôt na realizáciu a ochranu ľudských práv, alebo iných humanitných cieľov, na výchovu k ochrane a tvorbe životného prostredia, na zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt, na podporu zdravia a vzdelávania žiakov.

Nadácia a neskôr OZ pomohli a neustále pomáhajú zlepšovať podmienky pre skvalitnenie výchovnovzdelávacieho  procesu školy. Z minulosti môžeme spomenúť pomoc Nadácie pri pripojení školy na internet.

V súčasnosti občianske združenie prispieva aj na odmeňovanie žiakov, ktorí dosahujú výborné štúdijné výsledky, alebo nejakým spôsobom (olympiády, rôzne súťaže) udržiavajú a rozvíjajú tradície, ktoré škola má, čím ju umožňujú zviditeľňovať  v rámci mesta, regiónu a celého Slovenska.

OZ získava finančné prostriedky darom, hlavne poukázaním 2% zo zaplatenej dane za príslušný kalendárny rok.

OZ vopred ďakuje všetkým, ktorí poukázaním 2% zo zaplatenej dane darujú aj tento rok finančné prostriedky  na skvalitnenie vzdelávania a výchovy v škole.

Chceme aj naďalej napĺňať ciele, ktoré sme si určili, a preto budeme radi, ak aj v budúcnosti, tí ktorí chcú pomáhať prispejú  k ich dosiahnutiu poukázaním 2% zo zaplatenej dane, alebo akýmkoľvek iným spôsobom.

Ďakujeme!

• Stanovy OZ: Stanovy_OZ.pdf
          • Číslo účtu OZ: SK53 0200 0000 0012 2764 3312
          • Kontakt: Mgr. Ján Kubík (správca OZ), Gymnázium Andreja Sládkoviča, Komenského 18, 974 01 Banská Bystrica