• 100 rokov od oficiálneho pomenovania nášho gymnázia

•           Školský rok 2018/2019 bude rokom významného výročia našej novodobej histórie. Vo februári 2019 uplynie presne 100 rokov od oficiálneho pomenovanie  nášho gymnázia na Gymnázium Andreja Sládkoviča ako nástupníckej organizácie štátneho maďarského, kráľovského, katolíckeho gymnázia so sídlom v Banskej Bystrici.

Aj keď 100 rokov je na prvý pohľad úctyhodný vek, GASko je vlastne stále mladica. Je to najmä preto, že každoročne bránami školy prejdú stovky mladých ľudí. A nielen pre nich, ale aj  pre širokú verejnosť (nielen na úrovni nášho mesta), pripravujeme bohatý sprievodný program, ktorého hlavným cieľom bude dôstojne osláviť GASácku storočnicu.

Začneme hneď v septembri 2018 slávnostným otvorením školského roka a program vyvrcholí vo februári 2019. O konkrétnych akciách Vás budeme priebežne informovať.

Pozvaní sú už teraz všetci naši priaznivci – súčasní a bývalí študenti, ich rodičia, žiaci základných škôl so svojimi pedagógmi i ctená široká verejnosť. Jednoducho všetci, ktorí nás majú radi.

Boli by sme radi, keby ste vyplnili náš krátky dostazník, pridali aj Vašu fotografiu a tým by ste podporili našu snahu vytvoriť čo najdlhšiu reťaz GASákov: