• študijný odbor: 7902 J

forma štúdia: denná (ISCED 3A)

ukončenie vzdelávania: maturitná skúška

Absolvent vyššieho sekundárneho vzdelávania vo všeobecnej triede má osvojené kompetencie v materinskom slovenskom jazyku. V cudzích jazykoch stavia na kompetenciách v anglickom jazyku ale aj ďalšom cudzom jazyku, ktorý si vyberá z nemeckého, francúzskeho a ruského. Anglický jazyk ukončuje maturitnou skúškou na úrovni B2 a má možnosť získať maturitnú skúšku v cudzom jazyku na úrovni B1. Študent má možnosť výrazne profilovať svoje štúdium podľa svojich študijných záujmov formou voliteľných predmetov už od druhého ročníka. Najmä však v treťom a štvrtom ročníku študent výberom dostatočného počtu voliteľných predmetov môže zvoliť svoju orientáciu na humanitné, prírodovedné, medicínske, ekonomické, či iné smery štúdia. Študent rozvíja kľúčové a odborné kompetencie smerom ku komplexnejším a prakticky zameraným vedomostiam a zručnostiam, umožňujúcim celkový rozvoj jednotlivcov na základe vlastnej aktivity, sebauvedomenia a vzájomnej spolupráce. Počas celého štúdia kladie škola dôraz na vlastnú zodpovednosť študentov za svoje vzdelanie a budúcu úspešnosť pri maturitných skúškach, pri štúdiu na vysokých školách, ale aj na trhu práce.