• Kvalifikačná bronzová DofE expedícia

• 25.06.2024 11:29
        • V dňoch 20.6.-21.6.2024 sa žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča vydali na kvalifikačnú expedíciu. Začiatok si určili v obci Turecká, kde sme absolvovali poradu pred expedíciou, kontrolu vybavenia, pripravenosť na plnenie tímových úloh a prebrali najdôležitejšie veci, na ktoré si treba dávať pozor. Počasie prialo, svietilo slnko a bolo veľmi teplo, na čo sa museli všetci pripraviť. Následne sa začala samotná expedícia a žiaci sa vydali z Tureckej smerom na Úplaz. Počas expedície sme priebežne sledovali ich počínanie. Prvý deň, aj po miernom zablúdení, po ktorom sa im úspešne podarilo nájsť správnu cestu, zakončili v oblasti Salašky, kde sa utáborili. Na druhý deň ráno ich čakal náročný výstup na Majerovu skalu, z ktorej zišli do obce Staré Hory, kde expedíciu úspešne ukončili.

• Cvičná bronzová DofE expedícia

• 25.06.2024 11:25
        • Cvičná expedícia sa konala v dňoch 12.-13.6 v Kremnických vrchoch. Začali sme v obci Malachov, s cieľom na rozhľadni Lažtek nad obcou Horné Pršany. Počas našej naplánovanej trasy nás sprevádzalo daždivé a chladné počasie, ktoré preverilo vybavenie a schopnosti účastníkov expedície. Putovali sme lesmi a lúkami, precvičili si navigáciu podľa turistickej mapy v neistých situáciách, spoznávali prírodné zaujímavosti, flóru lúk a lesov a vyskúšali si táborenie v náročných podmienkach. Večer a v noci nás preveril dážď a chlad, ktorý sme vyvážili teplým jedlom. Po noci sa ťažko vychádzalo z tepla spacáku, ale usilovne sme šli za plnením cieľa expedície, uvarením si raňajok, baleniu vecí a následným pochodom.
                         Žiaci si nacvičili všetko, čo potrebovali k samostatnému zvládnutiu kvalifikačnej expedície, ktorú začali plánovať už počas reflexie po cvičnej expedícii.

• Tandem seminár DSD škôl

• 21.06.2024 09:00
        • V dňoch 17. a 18. júna 2024 sa v Bratislave konal dvojdňový seminár učiteľov nemeckého jazyka z celého Slovenska, ktorí vyučujú nemecký jazyk na školách, ktoré ponúkajú DSD certifikát. Našu školu zastúpila Dipl.-Lehrer Claudia Faško.
          Tento seminár otvorila a viedla pani C. Popov-Jenniger, ktorá od augusta prevezme funkciu odborného poradcu pre nemecký jazyk ako cudzí jazyk v Bratislave po pánovi Ch. Henßenovi, ktorý nám počas svojho pôsobenia na Slovensku bol vždy veľkou oporou a pomocou.
          Obsah tohto dvojdňového seminára bol venovaný korektúre chýb DSD II slohov; výmene skúseností; aktuálnej situácii v príprave študentov na DSD program na jednotlivých školách; prianiam a očakávaniam pre školský rok 2024/2025; „Autoren-Tools“ pre prípravu materiálu na precvičenie slovnej zásoby a gramatických celkov; predstaveniu rôznych súťaží; „DSD-Crashtage“, „Deutsche Sprachtage 2024“ a v závere evaluácii.
          Tento seminár bol veľmi prínosný a prebiehal v príjemnej pracovnej atmosfére.

• 18. ročník turnaja žiakov SŠ v malom futbale

• 12.06.2024 10:09
        • Dňa 06.06.2024 sa naši študenti v zložení Adam Hlaváč, Lukáš Helexa, Jakub Glončák, Oliver Štroffek, Jakub Gašperan, Timotej Skačan, Dárius Ďuriš a Lukáš Biely zúčastnili 18. ročníka turnaja žiakov stredných škôl v malom futbale o putovný pohár riaditeľa školy na Spojenej škole v BB. Spomedzi 8 mužstiev sa dostali až do finále s tímom zo Spojenej školy, kde sa im po pokutových kopoch nepodarilo poradiť si so súperom. Chlapci si tak odniesli pekné druhé miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Vráťme knihy do škôl

• 11.06.2024 11:02
        • Celoslovenská súťaž s názvom Vráťme knihy do škôl je zameraná na  zvýšenie záujmu mladých ľudí o čítanie kníh a tvorivé písanie ako dôležitého prostriedku osobnostného rozvoja.
          Snaží sa o  prehĺbenie lásky mladých ľudí k literatúre. Do tejto súťaže sa zapojilo aj naše GAS -ko v kategórii – tvorivé písanie. Konkurencia bola silná a výsledkom súťaže je 1. miesto v kategórii SŠ v rámci celej Slovenskej republiky! Zaslúžila sa o to žiačka II.D triedy – Nikola Spodniaková. Touto cestou jej srdečne blahoželáme a želáme veľa tvorivého písania.