• Čo je známkou dobrej školy? No predsa ľudia...

Tvoriví, inšpiratívni učitelia a žiaci, ktorí sú schopní robiť nové veci, nie len opakovať to, čo robili predošlé generácie. Osobnosti kreatívne, vynaliezavé a objavujúce. Ľudia, ktorí sa neboja mať vlastný názor, sú zdravo kritickí a neprijímajú pasívne všetko, čo sa im predloží. Ale i ľudia, v ktorých je hĺbka intelektu a triezvosť rozumu doplnená šírkou srdca.

Vitajte na virtuálnom dni otvorených dverí Gymnázia Andreja Sládkoviča!

• sme škola, ktorá stojí na stáročných tradíciách

• poskytujeme úplné stredné všeobecné vzdelanie a pripravujeme žiakov v štvorročnom vzdelávacom programe na vysokoškolské štúdium

• umožňujeme profilovať svoje štúdium podľa svojich študijných záujmov prostredníctvom širokej ponuky voliteľných predmetov už od druhého ročníka

Trieda s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka

Počul si o zručnostiach 21. storočia?
        • prihlás sa do našej anglickej triedy
        • rozvíjaj svoju kreativitu a zlepšuj si svoju angličtinu
        • uč sa spolupracovať s inými, komunikovať s učiteľmi a anglickými lektormi v angličtine
        • zapoj sa do anglických olympiád, prekladateľských či autorských súťaží
        • prekonávaj hranice a spolupracuj so študentami v iných krajinách
        • pracuj na získaní medzinárodných certifikátov a my ti v tom pomôžeme

Prečítaj si o anglickej triede viac TU!

Trieda s rozšíreným vyučovaním prírodovedných predmetov

Svet okolo nás je plný nádherných prírodných javov, nad ktorými zastane rozum a srdce pookreje, ak ich dokážeme vidieť.
        A. Einstein
        • rozumieš číslam, značkám, vzorcom, tabuľkám či grafom viac ako slovám?
        • chceš sa naučiť kriticky posudzovať a hodnotiť vedecké fakty?
        • baví ťa teoretické poznatky overovať prakticky v laboratóriu?
        • ak sú tvoje odpovede "Áno", tak neváhaj a príď k nám študovať a zapíš sa do našej prírodovednej triedy

Viac informácii o tejto triede nájdeš TU!

Cudzie jazyky

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.
        • Okrem anglického jazyka sa môžeš na našej škole naučiť po rusky, francúzsky a aj po nemecky.
        • Naši učitelia francúzskeho a nemeckého jazyka ti pomôžu získať medzinárodne uznávané diplomy, ktoré ti otvoria cestu k vysokoškolskému štúdiu v zahraničí.

Klikni si na bližšie informácie o certifikátoch
        z francúzskeho, nemeckého či anglického jazyka!

Olympiády a súťaže

Som niekto, som z GAS.

Naše heslo sa snažíme dokazovať na rôznych študentských súťažiach a predmetových olympiádach.

• máme súťaživého ducha
        • žneme úspechy na domácom poli a aj v zahraničí
        • pandémia nám síce dnes neumožňuje účasť na mnohých súťažiach a olympiádach, ale nebude to tak navždy

Staň sa GAS-ákom, ukáž, čo vieš a zmeraj si svoje vedomosti a zručnosti s inými stredoškolákmi! Naši učitelia ti ochotne podajú pomocnú ruku.

Pozri, kde všade sme bodovali za posledný rok TU!

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE)

Zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta.

GAS-ko poskytuje svojim študentom možnosť zapojiť sa do programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Program motivuje, vzdeláva a oceňuje mladých ľudí v ich osobnostnom rozvoji.

Máme za sebou prvú dobrodružnú expedíciu, prvé splnené úlohy a naši „dofáci“ si prevzali bronzové odznaky.

Chceš vedieť o Medzinárodnej cene vojvodu z Edinburgu (DofE) viac? Klikni TU!

Šport

Starovekí myslitelia ako Sokrates, Platón či Aristoteles považovali za ideál krásy človeka fyzicky zdatného a zároveň múdreho a mravne kultivovaného. Na našej škole teda rozvíjame nielen ducha, ale aj telo. Netreba sa preto čudovať, že odchádzame ako víťazi z mnohých stredoškolských športových súťaží.

• máme veľkú telocvičňu
        • môžeš budovať svoju kondičku v špičkovo vybavenej posilňovni a veslárni
        • organizujeme:
          • GAScup
          • GASball
          • Roman Crossfit
          • Hokej GAS verzus Taják
        • ...a mnoho ďalších

Naše športové úspechy si pozri TU!

Cestovanie

Mladým ľuďom patrí svet. Preto naši učitelia organizujú pre nás zahraničné exkurzie, kde sa zdokonaľujeme nielen v jazykových zručnostiach, ale spoznávame kultúru, tradície, jedlá, architektúru a život v iných krajinách.

• CERN
        • Drážďany
        • Praha
        • Sankt Peterburg
        • Paríž
        • Berlín
        • Krakow
        • Budapešť
        • Viedeň

Študentský život

Škola nežije len písomkami, testami a skúšaním. Hovorí sa, že gymnazista sa učí rád, pravidelne a systematicky, ale popri tom si vie nájsť čas aj na tvorivé aktivity a na študentskú zábavu.

• zapájame sa do rôznych projektov, seminárov, workshopov, prostredníctvom ktorých zvyšujeme svoje kompetencie
        • spoznávame a čítame cudzojazyčné texty - Reading Day
        • varíme jedlá typické pre krajiny, jazyk ktorých sa učíme
        • každoročne v apríli sa naša škola zaplní rozprávkovými bytosťami, hipisákmi, či inými zvláštnymi bytosťami - Bláznivý týždeň
        • maľujeme, kreslíme, vyrezávame, rozvíjame svoju zručnosť a kreativitu na tvorivých remeselných dielňach
        • tvoríme kreatívne videá, prezentácie a publikácie
        • organizujeme Matematický náboj – súťaž pre žiakov ZŠ
        • DOD pre budúcich stredoškolákov
        • deviataci si na jeden deň zasadnú do stredoškolských lavíc - Jeden deň GAS-ákom
        • s veľkou radosťou vítame do našej rodiny GAS-ákov nových prvákov na KABU a s veľkou slávou sa lúčime s našimi maturantmi
        • vďaka projektu Biodiverzita skrášľujeme vnútorné átrium našej školy
        • že nám je lenivosť cudzia, vie aj sv. Mikuláš a každý rok nám prináša sladkosti

Toto je len malý kúsok z toho, čo môžeš na našej škole zažiť.

Príď medzi nás a staň sa súčasťou GAS!

Viac videí od bývalých GASákov si pozrite TU!