• Trieda s rozšíreným vyučovaním prírodovedných predmetov

• „Svet okolo nás je plný nádherných prírodných javov, nad ktorými zastane rozum a srdce pookreje, ak ich dokážeme vidieť,“ hovoril A. Einstein.

Novinkou na Gymnáziu Andreja Sládkoviča je od školského roka 2021/2022 trieda s rozšíreným vyučovaním prírodovedných predmetov. Je určená pre žiakov, ktorí majú záujem o biológiu, chémiu, fyziku, matematiku či informatiku, a chcú po absolvovaní gymnázia pokračovať v štúdiu na vysokej škole prírodovedného alebo technického typu. Ide predovšetkým o medicínu, farmáciu, genetiku, genetické inžinierstvo, chemické inžinierstvo, biotechnológiu, elektrotechniku, strojníctvo, výrobné technológie a pod. Vyučovanie v tomto type triedy sa rozširuje nad rámec gymnaziálneho štúdia v predmetoch biológia, chémia, fyzika a podľa výberu žiaka v predmete informatika alebo v predmete matematika. Žiaci sú od prvého ročníka systematicky pripravovaní na maturitnú skúšku z prírodovedných predmetov a následne na štúdium týchto predmetov na vysokej škole. Vďaka zvýšenému počtu vyučovacích hodín prírodovedných predmetov majú žiaci možnosť preniknúť k poznaniu zákonitostí sveta prírody a zistiť, že prírodné vedy nie sú vôbec nuda. Môžu sa tešiť na experimenty a bádania v moderne vybavených laboratóriách.

Takže, ak rozumieš číslam, značkám, vzorcom, tabuľkám, či grafom viac ako slovám, chceš sa naučiť kriticky posudzovať a  hodnotiť prezentované vedecké fakty a bavilo by Ťa teoretické poznatky overovať prakticky v laboratóriu, príď k nám študovať a radi Ťa v septembri privítame v tejto triede.