• Sad života na Kališti

• 06.06.2024 09:20
      • Aj tento školský rok sa žiaci našej školy podieľali na revitalizácii Sadu života na Kališti. Dňa 31.5.2024 žiaci triedy 3.B pod vedením prof. Z. Koctúrovej a najmä odborníčok z oblasti arboristiky a ovocinárstva prišli na Kalište, aby sa postarali o stromčeky, ktoré tam pred 2 rokmi vysadili. Stromčeky najskôr obhliadli a skontrolovali ich stav, okopali a odstránili burinu, ktorá im odoberala živiny, popolievali a následne zabezpečili ochranu proti ohryzu divou zverou. Aj napriek daždivému počasiu v posledných dňoch bolo potrebné stromy zaliať, a to nie malým množstvom vody. Žiaci vo svojich rukách preniesli cca. 1200 litrov vody, čiže viac ako tonu, čo ich poriadne unavilo 🙂. Stromčekom sa napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam darí, niektoré už majú aj prvé plody. Žiaci na Kališti odviedli skvelú prácu, za čo im bol malou odmenou pohľad na maličké sŕňa ukrývajúce sa v tráve (viď foto). Všetci sa tešíme na ďalšiu návštevu Kališťa.