• 13. ročník podujatia Marathon BB

• 10.06.2024 12:53
      • Dňa 08.06. 2024 sa konal už 13. ročník podujatia Marathon BB, ktorý každoročne priláka záujem mnohých milovníkov športu, predovšetkým behu. Naše GASko reprezentovali Šimon Gál (1.D), Dominik Valent (3.C) a Andrej Petrovič (2.A), ktorí sa zúčastnili štafety. Každý z chlapcov si odbehol 7 km a s časom 01:34:28 si spomedzi 140 tímov vybojovali a (vybehali) krásne piate miesto.
      • Chvályhodný výkon podali aj naši čerství absolventi – Viktória Urgelová (ktorá  na10 km trati vo svojej kategórii obsadila 27. miesto) a Marko Filipko, ktorý si splnil svoj veľký bežecký sen a odbehol svoj prvý maratón s časom 4:15:54. Bol to jeho posledný pretek vo farbách GAS. Táto akcia bola pre naše GASko špeciálna aj tým, že sa na štart štafety postavila aj p. profesorka D. Vigodová so svojím tímom, 10 km trať si odbehli aj p. profesor Roman Kamas a p. profesorka Nataša Martošová. ktorí taktiež predviedli pozoruhodné výkony vo svojich kategóriách. GASko malo zastúpenie aj medzi dobrovoľníkmi, ktorých hlasy a povzbudzovanie motivovali našich pretekárov nielen na občerstvovačkách, ale i na trati či v cieli. Organizátori Marathon BB, vyzdvihli, že študenti nášho gymnázia sa podieľajú na organizovaní už niekoľkých ročníkov tohto podujatia a zaraďujú sa tak medzi školy s najvyšším počtom dobrovoľníkov.  Celková atmosféra bola nabitá skvelou energiou a podporou fanúšikov. Veríme, že na nasledujúcich podujatiach bude naše GASko úspešne reprezentovať ešte viac študentov. Všetkým zúčastneným srdečne GRATULUJEME a ďakujeme za reprezentáciu.