• Tandem seminár DSD škôl

• 21.06.2024 09:00
      • V dňoch 17. a 18. júna 2024 sa v Bratislave konal dvojdňový seminár učiteľov nemeckého jazyka z celého Slovenska, ktorí vyučujú nemecký jazyk na školách, ktoré ponúkajú DSD certifikát. Našu školu zastúpila Dipl.-Lehrer Claudia Faško.
        Tento seminár otvorila a viedla pani C. Popov-Jenniger, ktorá od augusta prevezme funkciu odborného poradcu pre nemecký jazyk ako cudzí jazyk v Bratislave po pánovi Ch. Henßenovi, ktorý nám počas svojho pôsobenia na Slovensku bol vždy veľkou oporou a pomocou.
        Obsah tohto dvojdňového seminára bol venovaný korektúre chýb DSD II slohov; výmene skúseností; aktuálnej situácii v príprave študentov na DSD program na jednotlivých školách; prianiam a očakávaniam pre školský rok 2024/2025; „Autoren-Tools“ pre prípravu materiálu na precvičenie slovnej zásoby a gramatických celkov; predstaveniu rôznych súťaží; „DSD-Crashtage“, „Deutsche Sprachtage 2024“ a v závere evaluácii.
        Tento seminár bol veľmi prínosný a prebiehal v príjemnej pracovnej atmosfére.