• Kvalifikačná bronzová DofE expedícia

• 25.06.2024 11:29
      • V dňoch 20.6.-21.6.2024 sa žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča vydali na kvalifikačnú expedíciu. Začiatok si určili v obci Turecká, kde sme absolvovali poradu pred expedíciou, kontrolu vybavenia, pripravenosť na plnenie tímových úloh a prebrali najdôležitejšie veci, na ktoré si treba dávať pozor. Počasie prialo, svietilo slnko a bolo veľmi teplo, na čo sa museli všetci pripraviť. Následne sa začala samotná expedícia a žiaci sa vydali z Tureckej smerom na Úplaz. Počas expedície sme priebežne sledovali ich počínanie. Prvý deň, aj po miernom zablúdení, po ktorom sa im úspešne podarilo nájsť správnu cestu, zakončili v oblasti Salašky, kde sa utáborili. Na druhý deň ráno ich čakal náročný výstup na Majerovu skalu, z ktorej zišli do obce Staré Hory, kde expedíciu úspešne ukončili.