• Olympijský kultúrny a vzdelávací program (OCEP) bude prebiehať v školskom roku 2021/2022 a bude exkluzívnym programom pre vybraných 50 škôl zo Slovenska, ktoré budú spolupracovať s 50 partnerskými školami zo všetkých európskych krajín. Spolupráca bude spočívať vo vzájomnej komunikácii a výmene informácií z rôznych oblastí, napr. geografie, histórie, kultúry, športu atď.

Zúčastnené slovenské školy získajú počas celého školského roka materiálnu podporu v podobe publikácií a propagačných materiálov, možnosť zúčastniť sa stretnutí so športovcami a olympionikmi, možnosť navštíviť Slovenské olympijské a športové múzeum v Bratislave a omnoho viac.

Tieto školy zároveň dostanú príležitosť stať sa súčasťou podujatia EYOF v Banskej Bystrici 2022 v rámci výstavných pavilónov vo FAN ZÓNE v Parku pod pamätníkom.

OCEP – exkluzívna podpora pre 50 slovenských škôl

• Materiál: publikácie, vlajky, propagačné predmety, tričká Olympijský deň
        • Aktivity: návšteva Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave, besedy a stretnutia so športovcami, spoznávanie športov

Médiá: propagácia aktivít školy na webe SOŠV/EYOF 2022 a na sociálnych sieťach

Naša škola patrí medzi 50 vybraných škôl, ako partnerská škola nám bola pridelená rakúska škola Don Bosco-Gymnasium Unterwaltersdorf. Náš tím pre aktivity spojené s EYOF a OCEP je tvorený žiakmi : Marko Filipko, Viktória Urgelová, Sára Mišurová, Kristína Mikovínyová, Andrea Fašková, Lea Čunderlíková, Lívia Pančíková, Nina Kováčová a Alexandra Vránová.

V rámci projektu OCEP prebehli doposial následujúce aktivity : Interview o fairplay, Ekologická olympiáda, Výsadba stromčekov