Dňa 22.5.2026 naši žiaci reprezentovali Gymnázium A. Sládkoviča na hokejbalovom turnaji v Banskej Bystrici v zostave David Guzma, Matej Donoval, Ondrej Mikuš, Radovan Činčura, Viktor Košík, Matej Súlovec, Petr Eliáš, Adam Berko, Samuel Libiak, Jerguš Smataník.
V základnej skupine zvládli víťazne všetky zápasy. Nad Spojenou školou – Školská 7 vyhrali 6:2, nad Obchodnou akadémiou 4:3, keď Matej Donoval strelil víťazný gól 5 sekúnd pred koncom, a nad SOŠ IT naši vyhrali 2:1. Postúpili tak do vyraďovacej fázy z prvého miesta v skupine.
V semifinále sme vyhrali jednoznačne 7:2 nad spojeným tímom zo Zvolena. Prvá prehra (4:7) prišla až vo finále turnaja so Športovým gymnáziom Banská Bystrica. Chlapci boli sklamaní, lebo stretnutie bolo vyrovnané počas väčšiny zápasu.
Zásluhou ich bojovného, svedomitého výkonu naše GASko skončilo na krásnom druhom mieste. Gratulujeme!