• Reading Day 2024

• 09.09.2024 07:34
      • V piatok 6. septembra sa naši tretiaci zúčastnili každoročného Reading Day. Ide o akciu, kde si môžu v slovenčine, ale aj cudzích jazykoch vyskúšať zábavné a vzdelávacie aktivity, ktoré im pripravili vyučujúci. Žiaci si prešli siedmimi stanovišťami.
      • Na dvoch stanovištiach venovaným angličtine si niektorí si potrápili jazyky pri jazykolamoch a mozgy pri ich vytváraní. Z iných sa stali na chvíľu maliari, keď vytvárali obrázok na obal knihy. Alebo hľadali nové príbehy v už vytvorených textoch.  Inde použili svoju schopnosť vnímať texty piesní. Popasovali sa aj s písaním básní či s priraďovaním citátov k známym literárnym dielam. Zabavili sa aj pri dešifrovaní správ a smajlíkov. Na stanovišti venovanom slovenskému jazyku a literatúre si žiaci postupne čítali knihu plnú archaizmov. Nevyhli sa ani stanovišťu s ruštinou, ktoré bolo prispôsobené všetkým žiakom. Tí čo sa ruštinu neučia si čítali text Tri prasiatka a hľadali slová, ktoré sa podobali na tie slovenské. Ostatní odpovedali na otázky, vyplývajúce z textu. Navštívili aj stanovište, kde využili svoju predstavivosť a spracovali rôzne slova v obrázkoch.

Na nemčine sa žiaci nenudili pri aktivitách spojených s bratmi Grimmovcami. Pri vypĺňaní pracovných listov sa dozvedeli nové informácie. Samozrejme sa bral ohľad aj na žiakov, ktorí nemčinu neštudujú – tí mali úlohy  zjednodušené a v pracovných listoch hľadali medzinárodné slová. A ako čerešnička na torte nechýbal ani umelecký prednes básní od Andreja Sládkoviča.

Veríme, že to bol naplno využitý úspešný školský deň!