• „Hľadáme to, čo nás spája“

• 12.02.2019 11:06
      • „Hľadáme to, čo nás spája“. Pod týmto mottom sa naši žiaci spolu so žiakmi Evanjelického gymnázia v Banskej Bystrici a Gymnázia J. G. Tajovského zúčastnili vedomostného kvízu 3 gymnázií, ktorý sa uskutočnil 11.2.2019 v priestoroch gymnázia G.J.G.T, a ktorý celý pripravila naša praktikantka Klára z Nemecka.
      • Žiaci si v 6 – členných zmiešaných skupinách mohli overiť nielen úroveň svojej nemčiny, ale aj svoje znalosti z oblasti nemeckých reálií.

A prečo práve tieto gymnáziá? Všetky tri sú totiž zapojené do programu ZfA, ktorý zastrešuje medzinárodne uznávaný certifikát z nemeckého jazyka – Jazykový diplom DSD I a DSD II. Aj vďaka tejto akcii sme si všetci zúčastnení uvedomili, že aj výučba nemeckého jazyka je to, čo nás spája.