• Sústredenie fyzikov, "riešiteľov FO"

• 15.01.2020 20:27
      • Dňa 15.1.2020 sa žiaci našej školy zúčastnili sústredenia riešiteľov Fyzikálnej olympiády.

Poskladali sme tím zo študentov Fyzikálneho seminára 3 ročníka a vybrali sme sa na katedru fyziky UMB. Žiaci si pozreli vzorové riešenia ťažších fyzikálnych úloh a postupy pri ich riešení.

• Niekedy boli vyjavené oči, niekedy aj smiech čo je dobre a je zrejmé s fotodokumentácie (viď. Fotoalbum). Tento kurz bol určite prínosný, hlavne pre tých čo vidia svoju budúcnosť v prírodných vedách. Študenti si „okoštovali“ poslucháreň fyziky a výdrž sedieť 3 hodiny a príjem toľkých vedomostí za taký krátky čas. Fyzikálny princíp sme ako tak pochopili, horšie to bolo s matematickým aparátom. (O diferenciálnej rovnici sa ani nešuškalo). Prednášky boli v slovenčine, angličtine a ruštine.