• Návšteva ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky Ing. Ivana Korčoka

• 02.10.2020 16:05
      • Vo štvrtok 1.10.2020 našu školu poctil svojou návštevou minister zahraničných vecí SR Ing. Ivan Korčok so svojou delegáciou: p. Sergejom Michaličom, p. Jurajom Tomagom, p. Radovanom Slobodom. Spolu s nimi nás navštívil aj p. podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

• Celé stretnutie vzácnej delegácie s pani riaditeľkou PhDr. Ivetou Onuškovou a študentami 3. ročníka, ktorí majú záujem študovať humanitné vedy, sa uskutočnilo za dodržania prísnych epidemiologických opatrení.

Pán minister v úvode porozprával študentom o svojom vzťahu k Banskej Bystrici – veď je rodený Bystričan a prvé dva ročníky stredoškolského štúdia absolvoval na našom gymnáziu – hovoril o svojej ceste k diplomatickým službám a na post ministra zahraničných vecí SR.

Následne sa rozpútala veľmi spontánna a príjemná diskusia o postavení Slovenska v Európskej únii, o situácii v Bielorusku, na Ukrajine a študentov zaujímal aj názor pána ministra na priebeh amerických prezidentských volieb. Otázok by bolo ešte mnoho, čas pána ministra však bol obmedzený a tak dúfame, že v budúcnosti ešte bude priestor na ďalšiu diskusiu.

Pán minister si uvedomuje, že mnohí  mladí ľudia majú záujem študovať medzinárodné vzťahy, alebo len chcú mať prehľad v domácej či zahraničnej politike, a tak ak máte nejaké nejasnosti alebo chcete poznať jeho názor na politické dianie doma a v zahraničí,  tak môžete poslať svoju otázku vo forme krátkeho videa na adresu otazkapreministra@mzv.sk a pán minister vám rovnakým spôsobom odpovie.