• Po stopách Andreja Sládkoviča

• 17.06.2022 09:41
      • Dňa 07.06.2022 sme sa my - žiaci II.B triedy zúčastnili exkurzie v obci Hrochoť. Jej históriu, významné osobnosti pôsobiace v nej a zaujímavé miesta nám predstavila vždy usmiata Mgr. Elza Uhorskaiová, ktorá je s touto dedinou silno spätá. Navštívili sme faru a kostol, v ktorom pôsobil Andrej Braxatoris Sládkovič.
      • Pani Uhorskaiová nám ukázala lipu, pod ktorou pri nádhernom výhľade na obec, písal najzaujímavejšie časti svojich básnických diel. Dostali sme možnosť dotknúť  sa aj pamätnej lipy,  ktorú zasadil sám autor. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavostí, ktoré sa v školských laviciach nedozvieme. Sme hrdí na to, že práve naše gymnázium nesie meno Andreja Sládkoviča a dostali sme tú možnosť dozvedieť sa o ňom niečo nové a zaujímavé.