• Lyžiarsky 1.A a 1.B

• 22.02.2023 15:09
        • V dňoch od 13.2.  do 17.3.2023 sa triedy 1.A a 1.B Gymnázia Andreja Sládkoviča zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku PARK SNOW Donovaly.
        • Čierne diery vo vesmíre

• 16.02.2023 15:27
        • Videli ste už fotografiu reálnej čiernej diery? Vedeli ste, že už vyše 100 rokov fyzici predpokladajú jej existenciu, ale nikomu sa ju nepodarilo vidieť, či odfotografovať? Prvá fotografia čiernej diery vo vesmíre totiž vznikla len prednedávnom – v roku 2019. Túto a mnoho podobných faktov sme sa dozvedeli počas prednášky a návštevy katedry fyziky Fakulty prírodných vied v Banskej Bystrici.

• Školské kolo Biologickej olympiády

• 06.02.2023 07:46
        • Dňa 31. januára 2023 sa uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády v teoreticko-praktickej aj projektovej časti.
          Ďakujeme všetkým študentom, ktorí sa do školského kola zapojili. Postupujúcim študentom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Zimák hostil tradičné derby gymnázií, Gasko porazilo Taják

• 02.02.2023 18:02
        • Dňa, 26.1.2023 sa uskutočnilo tradičné derby medzi dvoma prestížnymi gymnáziami, Gymnáziom Andreja Sládkoviča a Gymnáziom Jozefa Gregora Tajovského. Rivalita, ktorá sa nesie už niekoľko rokov znova vytiahla divákov na tribúny Banskobystrického zimného štadióna.
        • Olympiáda kritického myslenia

• 24.01.2023 10:33
        • Ešte v predvianočnom čase sa uskutočnilo školské kolo Olympiády kritického myslenia. Malo podobu celoslovenského online testu a na výsledky sme si museli preto chvíľu počkať. Víťazom sa stal Damian Knoth z III.A, druhé miesto patrí Matúšovi Kudličkovi z III.B a na treťom mieste sa umiestnila Kristína Hornoková zo IV.B.