• Fyzikálna súťaž FYKOS 2019

• 15.12.2019 19:49
      • Dňa 27.11.2019 sa naša škola zúčastnila medzinárodnej online súťaže v riešení fyzikálnych úloh. Súťaž sa uskutočnila pod patronátom MFFK KU Praha.

• Poskladali sme 2 tímy zo študentov, ktorí navštevujú seminár z fyziky. Žiaci si zmerali sily so študentmi zo všetkých kútov sveta. Po vyhlásení výsledkov sme za sebou nechali tímy z takých krajín ako: USA, Brazília, Švédsko, Vietnam, Kanada, Litva a iné.

Príklady boli rôznej obtiažnosti a veru v časovom limite niektoré nevedel ani p. profesor. Niektoré tímy to po prečítaní zadaní aj vzdali.

Dôležité je, že sme strávili pekný večer a žiaci si ukázali, že niečo dokážu aj v takomto medzinárodnom meradle a so cťou reprezentovali školu a štát.

Veľké poďakovanie patrí aj p. sekretárke, ktorá nám zabezpečila občerstvovací servis.