• DSD II- Nemecký jazykový diplom stupňa II

• 14.12.2020 20:54
      • Dňa 14.12.2020 sa na našom gymnáziu opäť po dvoch rokoch konali aj ústne skúšky DSD II (Nemecký jazykový diplom II), ktorých sa zúčastnili piati žiaci z nášho gymnázia, a to z tried IV.A a IV.C. Táto ústna skúška pozostávala z dvoch častí, ktoré naši kandidáti úspešne zvládli na úrovni C1.

• O to viac nás teší, že sa opäť našli záujemcovia o túto skúšku, ktorá má svoje korene v roku 1997, keď sa tieto skúšky u nás konali prvýkrát.

Skúšky prebehli v prijemnej atmosfére a našim piatim kandidátom k úspechu samozrejme srdečne blahoželáme.

Veľká vďaka patrí aj našej nemeckej lektorke, ako aj slovenským kolegyniam, ktoré našich žiakov na túto skúšku pripravovali a aj ich skúšali.