• Záverečná študentská online konferencia

• 31.01.2022 20:59
      • A je to tu!!!  Dňa 28.1.2022 na záverečnej online konferencii vybraní žiaci našej školy po 17-tich mesiacoch spolupráce s Múzeom SNP a SZPB úspešne ukončili prácu na projekte s názvom  „Zlepšovanie kompetencií žiakov v oblasti ľudských práv a hodnôt prostredníctvom mimoškolskej edukačnej činnosti“.

Výstupom projektu boli jednak individuálne práce študentov, v ktorých predstavili pohnuté osudy ľudí prenasledovaných totalitnými režimami a vojnami,  ale aj panelová výstava s bannermi, ktoré informujú o tom, ako sa v priebehu druhej polovice 20. stor. porušovali ľudské a občianske práva u nás i vo svete.
      • V nasledujúcich týždňoch bude táto panelová výstava nainštalovaná v priestoroch nášho gymnázia a vyškolení lektori spomedzi našich žiakov ju budú lektorovať pre ostatných svojich spolužiakov.

Na študentskej konferencii sa účastníkom prihovorili pozvaní hostia ako napr. predseda SZPB Ing. Pavol Sečkár, štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer, odborná garantka projektu PhDr. Jana Odrobiňáková, ale aj naša pani riaditeľka PhDr. Iveta Onušková. Všetkým zúčastneným ďakujeme za spoluprácu a sme presvedčení, že účasť našich  žiakov na tomto edukačnom projekte bola pre nich prínosom.