• 10.6.2022 opäť na Kališti

• 27.06.2022 10:25
      • Opäť raz sme sa vydali na Kalište. Bol piatok 10. júna 2022, kedy sa naši žiaci spoločne s učiteľkami, rodičmi, starými rodičmi, súrodencami a psíkmi vybrali na Kalište skontrolovať výsledok svojej práce na revitalizácii Sadu života. Popri kontrole stavu vysadených stromčekov a ich polievaní sme absolvovali komentovanú prehliadku Kališťa, ktorú dopĺňali hrané scénky zo života Kališťanov.
      • Dozvedeli sme sa mnoho informácií a zaujímavostí o spôsobe života obyvateľov niekdajšej obce, o ich práci, zábave a v neposlednom rade o tragédii, ktorá sa tu udiala. Všetci sme mali zimomriavky na tele zo zážitkov počas prehliadky, keď naši žiaci popri počúvaní príbehov z Kališťa, plnili zadané úlohy a napríklad ošetrovali zraneného vojaka v poľnej nemocnici, či nosili posádke ťažké zbrane do tábora. Za úžasný a autentický zážitok ďakujeme sprievodkyni Múzea SNP Lucii Sotákovej a Klubu vojenskej histórie Golian z Banskej Bystrice. Záverom piatkového dňa bola opekačka, pri ktorej sme si oddýchli a užili krásne prostredie Starých hôr.