• Deň nemčiny 2023

• 17.11.2023 11:08
      • Dňa 14.11.2023 sa v ŠVK v Banskej Bystrici konal „Deň nemčiny 2023“, ktorého sa zúčastnili aj vyučujúce nemeckého jazyka našej školy.
        Tento deň sa konal za prítomnosti prezidenta SUNG Dr. phil. M.Ľuptáka, kultúrneho atašé SRN pána S. Kruschkeho, odborného poradcu pre nemčinu ako cudzí jazyk pána C. Henßena (ZfA), Mgr. Anny Pávovej z Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVAM), zastupiteľov Katedry germanistiky, Filozofickej fakulty UMB, pani K. R. Wolfovej, z Goethe-Institutu Bratislava, riaditeľov niektorých stredných škôl ako aj učiteľov stredných a vysokých škôl.

• Program sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére, kde nám bola od prekladateľky pani P. Čuhovej predstavená kniha „Nedostatok svetla“ od N. Haratischwili, zaujímavý Workshop – Použitie Appiek na vyučovaní nemeckého jazyka, ako aj pódiová diskusia ohľadne rozvoja a perspektívy nemeckého jazyka ako cudzieho jazyka na strednom Slovensku a samozrejme nechýbal ani kultúrny program žiakov z EVG, GJGT a nášho GAS-ka.