• 1. stretnutie

• Dňa 28.4. sme absolvovali prvé online stretnutie s našou partnerskou školou Don Bosco-Gymnasium Unterwaltersdorf, kde nám predstavili ich školu, kultúru a šport. Na ďalších stretnutiach odprezentujeme našu školu, tradície a zvyky, históriu a geografiu Slovenska a Banskej Bystrice. Ďakujeme za pomoc pani profesorke Lipovskej, ktorá nám pomohla so sprostredkovaním tohto stretnutia.

2. stretnutie

Druhý online meeting s našou partnerskou školou, prebehol v stredu 4.5. Študenti z rakúskej školy nám predstavili ich krajinu a šport na ich škole. My sme im taktiež predstavili priestory našej školy a naše mesto Banská Bystrica. Stretnutie prebiehalo v priateľskej atmosfére, študenti sa spoznali a navzájom debatovali. Tešíme sa už na ďalšie stretnutie, ktoré bude 11.4.

3. stretnutie

12.5.2022 prebehlo ďalšie stretnutie s našou partnerskou školou z Rakúska. Stretnutie prebehlo úspešne, spoločne sme sa zabavili a spoznali naše krajiny. Oni nám predstavili ich hlavné mesto Viedeň a ich školu. My sme im na oplátku predstavili históriu a geografiu Slovenska. Na stretnutie zavítala aj naša pani riaditeľka PhDr. Iveta Onušková, ktorá sa predstavila a popriala nám úspešnú spoluprácu našich škôl.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie.