• „Tvoja budúcnosť s nemeckým jazykom“

• 07.03.2024 07:24
      • Dňa 6.03.2024 sa v CVČ Junior v Banskej Bystrici konalo podujatie pod názvom „ Tvoja budúcnosť s nemeckým jazykom“, kde štyri stredné školy, vrátane nášho GASka predstavili svoje školy a hlavne možnosti rozširovať si svoje znalosti v nemeckom jazyku, či už na hodinách nemeckého jazyka a na krúžkoch pod vedením pani S. Depuydt (nemecká lektorka) a pani C. Faško. Tieto krúžky sú zamerané na prípravu žiakov na DSD II a DSD I.

• Toto podujatie zorganizovalo RCK v Banskej Bystrici, pod vedením Mgr. I. Bušovskej za prítomnosti predsedu BBSK Mgr. O. Luntera, prezidenta SUNG Dr. phil. M.Ľuptáka, kultúrneho atašé SRN pána S. Kruschkeho, zastupiteľov Katedry germanistiky, Filozofickej fakulty UMB, ŠVK a troch nemeckých firiem, ktoré pôsobia na Slovensku: Geis, Winkelmann a Witzenmann.

Veľké ďakujem patrí našim žiakom J. Lilkovej a M. Filipkovi zo IV.D triedy, ktorí zaujímavo informovali žiakov zo ZŠ o našej škole a samozrejme aj vyučujúcim našej školy Mgr. M. Kováčovej a Mgr. V. Solivajovej, ktoré ich na toto podujatie pripravili.