Navštívili sme, videli sme, urobili sme...

Navštívili sme, videli sme, urobili sme...

    • Projekt Bring Back the Bottle pomohol dobrej veci
      • Projekt Bring Back the Bottle pomohol dobrej veci

      • 23.06.2026 18:06
      • Dňa 22. júna 2026 navštívili študentky medzinárodného študijného programu International Baccalaureate na Gymnáziu Andreja Sládkoviča občianske združenie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici, aby odovzdali finančný dar vo výške 312 eur. Túto sumu získali vďaka vlastnému projektu Bring Back the Bottle, ktorý realizovali v rámci predmetu CAS – Creativity, Activity, Service v programe IB DP.
        Na projekte sa podieľali študentky Ema Ivaničová, Lucia Koristeková, Chiara De Marco, Sofia Szakszonová, Eliška Otipková a Silvia Hroncová. Spoločne projekt naplánovali, pripravili a zrealizovali. Ich cieľom bolo nielen podporiť ekologické správanie v škole, ale aj ukázať, že aj malé každodenné kroky môžu priniesť konkrétnu pomoc tým, ktorí ju potrebujú.
        V rámci projektu študentky umiestnili v budove školy 20 špeciálnych boxov určených na vhadzovanie zálohovateľných plastových fliaš a plechoviek. Zároveň pripravili propagáciu celej aktivity – plagáty, oznamy a hlásenia v školskom rozhlase. Dvakrát mesačne nazbierané fľaše a plechovky vyzbierali, odniesli ich do zálohomatu a získané finančné prostriedky postupne zhromažďovali. Na konci júna sa rozhodli celú vyzbieranú sumu venovať občianskemu združeniu Svetielko nádeje v Banskej Bystrici.
        Projekt Bring Back the Bottle je pekným príkladom toho, ako sa dá spojiť environmentálna zodpovednosť, tímová spolupráca a pomoc druhým. Študentky počas realizácie projektu preukázali samostatnosť, vytrvalosť, organizačné schopnosti a sociálne cítenie. Zároveň svojou aktivitou motivovali aj ostatných členov školskej komunity k separovaniu odpadu a k podpore dobrej myšlienky.
        Ďakujeme študentkám za ich iniciatívu, čas a ochotu pomáhať. Veľká vďaka patrí aj celej školskej komunite, ktorá projekt podporila tým, že sa zapájala do zberu zálohovateľných fliaš a plechoviek. Spoločne sme tak mohli prispieť na dobrú vec a pomôcť Svetielku nádeje v jeho dôležitej práci.
        Veríme, že táto zmysluplná iniciatíva bude pokračovať aj v budúcom školskom roku, a že sa do nej zapojí ešte viac členov našej školskej komunity.
         
      • Naspäť na zoznam článkov
      • Kontakt

        • Gymnázium Andreja Sládkoviča
        • +421 48 415 3240
        • Komenského 18
          97401 Banská Bystrica
          97401 v Banskej Bystrici
          Slovakia
      • Prihlásenie