• Inovujem, teda som.

• 22.10.2018 14:40
      • Študenti tretieho ročníka  sa v rámci spoločenskovedného seminára zúčastnili dňa 18. 10 . 2018 na inovačnom workshope, ktorý bol zameraný na rozvoj ich inovatívneho a kreatívneho myslenia.
      • Najlepší spôsob, ako mať dobrý nápad, je mať veľa nápadov.“

• Linus Pauling

Inovácia je proces, ktorým meníme svet. Je to praktické využitie myšlienok a technológií na vytváranie nových a lepších vecí.

Študenti tretieho ročníka  sa v rámci spoločenskovedného seminára zúčastnili dňa 18. 10 . 2018 na inovačnom workshope, ktorý bol zameraný na rozvoj ich inovatívneho a kreatívneho myslenia. Tento projekt bol realizovaný Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou v spolupráci s p.p. PhDr. Janou Findrovou.

Naši žiaci  strávili 5 tvorivých hodín, počas ktorých ich dvaja mladí, sympatickí lektori viedli k pochopeniu inovačného procesu, osvojili si pozitívne a kreatívne myslenie a naučili sa techniku generovania nových nápadov. Zvládnutie tejto techniky si hneď aj overili v praxi. Jedna skupina žiakov prezentovala návrhy na zatraktívnenie nášho mesta a druhá skupina prišla s novými myšlienkami, ako by sa dalo oživiť a skultúrniť átrium našej školy.

Na záverečnej prezentácii tvorivých nápadov sa zúčastnila aj pani riaditeľka PhDr. Iveta Onušková, ktorá pochválila prezentačné schopnosti našich žiakov a vyjadrila presvedčenie, že mnohé z nových myšlienok  na skrášlenie nášho átria podporí a verí, že sa raz podarí  zrealizovať aj  niektoré nápady na zatraktívnenie Banskej Bystrice.

Samotní študenti workshop hodnotili veľmi pozitívne, páčilo sa im, že sa dozvedeli veľa zaujímavého, a že prostredníctvom hier, testov a rozhovorov pochopili význam kreatívneho myslenia. Sami boli milo prekvapení množstvom vlastných nápadov a schopnosťou prezentovať ich nielen pred spolužiakmi, ale aj pred lektormi a pani riaditeľkou.

Pochopili, že vzdelávanie a inovácia idú ruka v ruke.