• Domáce násilie - Nie znamená nie

• 25.10.2018 07:23
      • Opäť do našej školy zavítal vynikajúci rečník a filmový kritik  Mgr. Peter Konečný a stretol sa so žiakmi 1.-3.ročníka. Prostredníctvom ukážok z filmov, seriálov a reklám sa zameral na zvyšovanie povedomia a informovanosti o násilí páchanom na ženách ako aj na jeho verejné odmietnutie.
      • Domáce násilie – „Nie znamená nie!“

Opäť do našej školy zavítal vynikajúci rečník a filmový kritik  Mgr. Peter Konečný a stretol sa so žiakmi 1.-3.ročníka. Prostredníctvom ukážok z filmov, seriálov a reklám sa zameral na zvyšovanie povedomia a informovanosti o násilí páchanom na ženách ako aj na jeho verejné odmietnutie. Často si myslíme, že porušovanie práv žien sa deje iba v moslimských krajinách, ale opak je pravdou. Diskriminácia žien je súčasťou aj našej spoločnosti. Je preto potrebné búrať stereotypné predstavy o úlohách, schopnostiach či vlastnostiach mužov a žien, pretože zaužívaná predstava o väčšej sile a moci mužov často vedie k vzniku násilia na ženách.

Žiakov táto prednáška mimoriadne zaujala a aj prostredníctvom nej si ešte silnejšie uvedomili, že je potrebné otvorene a nahlas odmietať násilie páchané na ženách, podporiť pozitívne postoje k rovnosti mužov a žien a naučiť sa zásady nenásilného riešenia konfliktov. Veď obeťami násilia nie sú len psychicky a fyzicky týrané ženy, ale aj ich deti, svedkovia násilia a v konečnom dôsledku aj celá spoločnosť.