• Slávnostná akadémia

• 10.02.2019 19:43
      • Siedmy februárový večer patril oslávencovi, pozvaným hosťom a ...  Andrejovi Sládkovičovi. Tým oslávencom je naše gymnázium a my sme si spolu  pozvanými hosťami  slávnostnou akadémiou pripomenuli 100 rokov, odkedy naša škola nesie meno po tomto významnom štúrovskom básnikovi.

• Prekvapením na úvod bol videopríhovor prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku. Svoje blahoželania ďalej pripojili predseda BBSK pán Ing. Ján Lunter a zástupca primátora mesta Banská Bystrica pán Ing. Milan Lichý. Po slávnostnom prejave pani riaditeľky PhDr. Ivety Onuškovej pokračoval program, v ktorom sme sa slovom, hudbou i tancom; veselo i vážne preniesli storočnicou našej školy a pripomenuli si udalosti a významné osobnosti, ktoré písali históriu Gymnázia Andreja Sládkoviča. Vrchol programu patril nesmrteľným veršom Maríny, ktoré interpretovali bývalí i súčasní študenti GAS a hlavná hviezda večera – jeden z najstarších absolventov nášho gymnázia – pán Juraj Sarvaš.

Búrlivý potlesk divákov v závere patril všetkým účinkujúcim, ktorí pripravili tento nezabudnuteľný večer.