• ZÁŽITKOVÉ UČENIE – DEJEPIS TROCHU INAK

• 07.02.2020 12:40
      • 29. januára 2020 privítal skupinu žiakov III. ročníka v divadle Pôtoň jeho riaditeľ, Michal Ditte s režisérkou Ivetou Ditte Jurčovou. Divadelné predstavenie Americký cisár (cena Dosky 2018 na Najlepšiu inscenáciu divadelnej sezóny) navodilo tému vysťahovalectva.

• V následnej besede s teatrologičkou si účastníci mohli objasniť význam symboliky, podrobne rozobrať témy a vyjadriť svoje pocity, keďže predstavenie zapôsobilo na všetky zmysly.

V popoludňajších hodinách pracovali žiaci v troch rôznych workshopoch – literárnom, divadelnom a výtvarnom – pod odborným vedením spisovateľky, herca a výtvarníka.

Podnetný deň bohatý na zážitky a informácie zavŕšila interaktívna diskusia s odborníkmi na tému migrácie.