• Banskobystrický maratón 2021

• 07.06.2021 18:49
      • Dňa 5.6.2021 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník Banskobystrického maratónu, jediného nočného maratónu v strednej Európe.

Naša škola na ňom participovala formou dobrovoľníctva, aj ako súťažiaci. 25 našich žiakov priložilo ruku k dielu, aj vďaka nim  podujatie dopadlo na výbornú.
      •

Svojimi hlasivkami povzbudzovali a usmerňovali účastníkov na ceste do cieľa, do neskorých večerných hodín. Napriek únave a vyčerpaniu z celého dňa v študentoch výkony športovcov zanechali eufóriu a motivovali ich k opätovnej dobrovoľníckej činnosti.

Svoje zastúpenie sme mali aj v polmaratónskej štafete, ktorú tvorili 3 naši študenti v zostave Adam Vrťo (3.C), Zdenko Kanoš (2.C) a Jakub Sládeček( 2.D). Spomedzi 99 zúčastnených štafiet sa umiestnili na výbornom 6.mieste. K tomuto úspechu im gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

Po úspešnom 10. ročníku už netrpezlivo očakávame ďalší ročník už bez epidemiologických opatrení.