• Zážitkové učenie na GAS

• 08.10.2021 14:02
      • Piatok 1. októbra bol riadny pracovný deň a aj školské vyučovanie prebiehalo ako zvyčajne. Nie však pre žiakov II.D triedy. Namiesto klasických hodín strávili deň na podujatí Psota na Slovensku a intenzívne sa venovali téme migrácie, predchádzaniu diskriminácie a extrémizmu
      • Podujatím ich sprevádzal riaditeľ divadla Pôtoň pán Michal Ditte. V úvode si žiaci pozreli záznam divadelnej inscenácie Americký cisár, ktorá získala cenu Dosky za rok 2016 a voviedla ich do tematiky migrácie. Ďalej nasledovali online besedy s teatrologičkou a  „Živá knižnica“ – príbeh migrantky Máše, žijúcej na Slovensku. Predstavy vlastného života ako migranta žiaci mohli pretaviť do kreatívnych výtvorov v literárnych workshopoch zameraných na tvorivé písanie, ktoré viedli odborné lektorky. Podujatie zakončila beseda s tromi odborníkmi na tému migrácie.

Netradičné aktivity prostredníctvom podpory kritického myslenia a empatie osvetlili mnohé súčasné témy a pomohli pozrieť sa na svet inými očami.